menu

Klub přátel umění v České republice, z s. (dále jen KPU ČR) byl založen v červnu 1993. Sídlo organizace je v Brně - Horních Heršpicích.

více informací

Pod Prateckým kopcem žije kultura

Klub přátel umění v České republice, z. s. sdružuje  divadelní soubory a jiná umělecká tělesa. Divadlo Jarka Lokose, jehož vedoucím je pan Miroslav Krbek, uspořádalo v září 2021 již sedmý ročník Divadelního podzimního festivalu. Jedno představení pro nejmenší diváky se konalo v Brně. Převážná část přehlídky se uskutečnila v Praci (okres Brno – venkov). Dramaturgii celé akce měl na starosti pan Miroslav Krbek.

V sobotu 18. září 2021 se v Kulturním domě v Praci uskutečnily koncerty blanenského písničkáře Vojty Malíka (folk) a slovenského umělce Matěje Mysloviče (Hip hop/Rap). Program doplnily dvě výstavy: Dřevořezby a dále divadelní dekorace a rekvizity.

Program se uskutečnil díky spolupráci s vedením obce Prace, především s panem starostou Ing. Janem Vovesným a Bc. Marií Poulíkovou, která má v obci na starosti kulturu. Oběma jmenovaným velmi děkujeme za spolupráci  i pomoc při organizaci festivalu. Vstřícnost i nefinanční sponzorství provázela letošní  i minulé ročníky festivalu. Výjimkou byl pouze rok 2020, kdy se akce nekonala, z důvodu pandemie Covid-19.

O víkendu 18. – 19. září 2021 se na hřišti SK Prace odehrály dvě pohádky pro děti. V neděli večer měli diváci možnost zhlédnout jedinečnou bubenickou show souboru Escola de Samba. Děkujeme za dělnou a milou spolupráci  s SK Prace, v čele s předsedou panem Tomášem Matouškem.

Součástí festivalu bylo i promítání klipů a videí z autorských divadelních představení v jedné z prateckých restaurací.

S malou nadsázkou se dá říci, že dva zářijové víkendy žila obec Prace divadlem,  hudbou i výtvarným uměním.

Mimo členů z pořádajícího Divadla Jarka Lokose (především z Prahy ale i z Brna) a brněnského studia Boratorium, se do přípravy i realizace zapojila obec Prace i SK Prace.